Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin

 • İstanbul, Türkiye

  Balıkyolu Mah. 420. Sk. No:30
  Esenyurt/İstanbul

 • 0(212) 676 04 05

  Pazartesi-Cuma: 09:30 - 18:30

 • 0(212) 676 04 05

  Whatsapp İletişim

 • info444dekorasyon.com

  Detaylı bilgi alın

Tv Ünitesi - Niş

Tv Ünitesi - Niş

ÖRNEK ÇALIŞMALARIMIZ

Niş, mimari yapılarda duvar içinde bırakılan oyuklara verilen addır.

Kelimenin kökeni Fransızca duvar hücresi anlamına gelen Niche’e dayanır. Binalardaki duvar süslemeleri arasında hem işlevsel hem de görsel olarak önemli bir yere sahip olan niş, çok eski zamanlardan beri kullanılagelen bir mimari ögedir. Saraylarda ve çeşmelerde kuşların da su içebilmesi için oyulmuş hücreciklere de niş adı verilir.

Eski binalarda özellikle aydınlatma amaçlı kandil ve benzeri ışık kaynaklarının koyulması için kullanıldığı gibi, daha büyük boyutta olanları üzerlerine bir perde örtülerek yüklük amaçlı da istifade edilmiştir.

Niş alçı uygulamalarıyla yapılmaktadır. İstenilen desende İstenilenn ölçüde istenilen mekana göre tasarlanmaktadır.

Aklımıza Duvar süsleme deyince ilk gelen niş uygulamalarıdır. Profil demirlerin duvara değişik şekillerde monte edilmesi ve üzerine alçıpan levhaların kesilerek işlenmesi ile oluşan girinti veya çıkıntılara niş denir.

Anlatmış olduğumuz Niş uygulamaları evlerde tablo asıp ışıklandırarak kullanılabilirken, işyerlerinde giriş kapısı karşısında logo yerleşimini sağlayarak ta kullanılabilir. Vitrin amaçlı kullanılabileceği gibi plazma tv niz için de bir fon oluşturabilir.

Teklif Formu

444 Dekorasyon İletişim
444 Dekorasyon WhatsApp
444 Dekorasyon İletişim
444 Dekorasyon WhatsApp